CENA ZABIEGU

Nadpotliwość pach: botox – 1200 zł

Nadpotliwość dłoni lub stóp: botox – 1300 zł

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadmierna potliwość pod pachami oraz na dłoniach i stopach jest bardzo krępująca i potrafi uprzykrzyć życie. Jeśli gruczoły potowe nie funkcjonują prawidłowo, antyperspiranty i stała dbałość o higienę osobistą to za mało, by zapobiec mokrym plamom na ubraniu i zlikwidować nieprzyjemny zapach potu.

Na szczęście medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie w walce z nadmierną potliwością. Idealnie sprawdza się tu botoks, czyli kwas botulinowy. Blokuje obfite wydzielanie się potu, a tym samym znacznie poprawia komfort codziennych interakcji społecznych.

Jakie problemy koryguje zabieg?

– nadmierna potliwość pach
– nadmierna potliwość stóp
– nadmierna potliwość dłoni

Jakie są przeciwwskazania?

– ciąża i karmienie piersią
– infekcje
– zażywanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotyków)
– wrodzone choroby mięśni
– problemy z krzepliwością krwi

Przed zabiegiem powinno się wydepilować okolice pach i zastosować pedicure. Zabieg można wykonywać bez znieczulenia, gdyż nie jest szczególnie bolesny. Czuć tylko drobne ukłucia. Botoks wstrzykuje się za pośrednictwem cienkiej igły. Nie pojawia się żadna opuchlizna ani długotrwałe zaczerwienienie.

O czym pamiętać po zabiegu?

– nie kłaść się spać (przez najbliższe 4 godziny)
– nie korzystać z sauny i solarium (przez 2-3 dni)
– unikać masażu w miejscu, w którym użyto botoksu (przez kilka dni)

Działanie botoksu jest długotrwałe i widać je już po kilku dniach od zabiegu. Nadmierna potliwość w okolicach pach znika na około 8 miesięcy. W przypadku dłoni i stóp efekt utrzymuje się jeszcze dłużej.

W Polsce botoks  ma prawo podawać jedynie lekarz z odpowiednimi uprawnieniami. Pod żadnym pozorem nie może tego robić kosmetolog ani kosmetyczka.